کنتراتیوبکس
کنتراتیوبکس

ژل کنتراکتیوبکس

این مقاله درباره ژل کنتراتیوبکس است. تعدادی از عزیزان همراه ما درخواست نوشتن مقاله درباره ژل انتی اسکار کنتراکتیوبکس را داشتند. و ما هم تصمیم گرفتیم راجع به ان مقاله ای مختصر درباره ویژگی های ان داشته باشیم.

فقط یک تعریف برای این پماد فوق العاده وجود دارد.پیگیر و بلند همت باشید، ارزشش را دارد.

حالا با هم به طرح سوالات شما عزیزان می پردازیم.

معرفی ژل کنتراکتیوبکسو تاثیر ان بر اسکار در یک نگاه

عناصر فعال ژل کنتراتیوبکس چیست؟

کاربرد ژل کنتراتیوبکس چیست؟

فرمول سه گانه ژل Contractubex چه تاثیری بر جای زخم ها دارد؟

از ژل کنتراتیوبکس در چه اسیب هایی می توان استفاده کرد؟

همه چیز راجع به اسکار

اسکار چیست؟

تشکیل اسکار چگونه انجام می شود؟

اسکار برجسته یا هیپرتروفیک

اسکار فرورفته یا آتروفیک

اسکار کلویید

ویژگی های اسکار یا جای زخم چیست؟

ایا فاکتورهای مختلفی وجود دارد که تعیین می کند یک اسکار چقدر قابل مشاهده است؟

بهبود اسکار چه مدت زمان طول می کشد؟

منابع:

با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

ژل کنتراتیوبکس چیست؟

اثر ژل Contractubex،  یک محصول درمان شده با اسکار، در مطالعات بالینی متعددی اثبات شده است. مواد فعال ژل به بافت اسکار نفوذ می کند و به کاهش تشکیل زخم از داخل کمک می کند.

نتیجه: زخم تقریباً نامرئی.

پس از بسته شدن زخم و افتادن پوسته یا کشیده شدن بخیه ها، می توانید با ژل Contractubex شروع کنید. از آنجا که شروع زود هنگام درمان اسکار می تواند تأثیر مثبتی در کمتر شدن اسکار داشته باشد. فقط پس از چند هفته ، قرمزی می تواند محو شود و با مراقبت مداوم با ژل Contractubex، ظاهر آن بهتر شود. جای زخم الاستیک و صاف تر می شود. درمان اسکار بسته به میزان اسکار ممکن است 3-6 ماه طول بکشد ، زیرا بافت اسکار بسیار آهسته احیا می شود.

ل او از متخصص اسکار Contractubex محبوب ترین درمان اسکار در جهان است. بیش از 50 سال است که با موفقیت جای زخم را درمان می کند. این ژل پرفروش ترین درمان اسکار در بیش از 60 کشور جهان است و به طور منظم توسط پزشکان در سراسر جهان توصیه می شود.

پانسمان عسل چیست؟ خواص و موارد استفاده عسل برای زخم
ژل کنتراتیوبکس
ژل کنتراتیوبکس

اثر بخشی ژل Contractubex در مطالعات بالینی متعددی اثبات شده است. ترکیب منحصر به فرد آن از سه ماده فعال در عمق جای زخم کار می کند و باعث کاهش اسکار از درون می شود. نتیجه: زخمی تقریباً نامرئی.

اثر بخشی ژل Contractubex در رضایت بالای بیمار نیز منعکس می شود. تجربیات مثبت هزاران بیمار نشان می دهد که استفاده از ژل Contractubex واقعاً تفاوتی ایجاد می کند و اسکارها با موفقیت درمان می شوند.

می توانید به محض بسته شدن زخم یا برداشتن بخیه ها از ژل Contractubex استفاده کنید ، زیرا هرچه زودتر درمان جای زخم را شروع کنید ، احتمال تأثیر مثبت بر روی ایجاد زخم بیشتر است. قرمز شدن فقط پس از چند هفته کمرنگ می شود و ادامه درمان با ژل Contractubex و فرمول عمل سه گانه آن باعث می شود که بهبودهای بیشتری در ظاهر حاصل شود. جای زخم الاستیک و صاف تر می شود. درمان ممکن است بسته به میزان زخم 3 تا 6 ماه طول بکشد ، زیرا بافت اسکار بسیار آهسته احیا می شود. بلند پرواز باشید و در مسیر خود باشید – ارزش تلاش را دارد!

عناصر فعال ژل کنتراتیوبکس چیست؟

ژل شفاف Contractubex حاوی مواد موثری است که از روند بهبودی در داخل پوست پشتیبانی می کند ، تولید بافت اسکار را تنظیم می کند و برای تأثیر مثبت بر تشکیل زخم کار می کند.

Contractubex شامل سه ماده فعال مکمل است:

Extractum cepae

دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری است و از تشکیل بافت زخم بیش از حد جلوگیری می کند.

هپارین

ساختار بافت را نرم می کند ، دارای خواص ضد التهابی و ضد تورم است ، از بازسازی سلول و بافت پشتیبانی می کند و قادر به اتصال آب به بافت اسکار است.

آلانتوئین

ترمیم زخم را تشویق می کند و دارای اثر نرم کنندگی است ، باعث نفوذ پوست می شود و خارش را که اغلب با ایجاد زخم همراه است تسکین می دهد.

پماد ویتامین آ د A D

Contractubex سالهاست که در درمان اسکار بسیار موثر است. نتایجی که می توان به دست آورد کاملاً حوصله و صبر را می طلبد و تنها یک نتیجه در درمان دارد: یک اسکار تقریباً نامرئی.

کاربرد ژل کنتراتیوبکس چیست؟

اگرهرچه زودتر جای زخم درمان شود ، احتمال تأثیر مثبت درجلوگیری از ایجاد اسکار بیشتر است. به محض بسته شدن زخم و یا برداشته شدن بخیه ها ، استفاده از ژل Contractubex را شروع کنید. استفاده از ژل شفاف آسان و بی خطر است.

در حالت ایده آل ، ژل Contractubex باید حداقل 3 ماه در روز به آرامی ماساژ داده شود. ژل Contractubex یک فیلم محتاطانه روی زخم تشکیل می دهد که از بافت حساس زخم محافظت می کند.

ژل Contractubex را فقط روی زخمهایی که از قبل بسته شده اند بزنید. از تماس با چشم ، قسمت داخلی بینی یا دهان و سایر غشاهای مخاطی خودداری کنید.

از مرکز شروع کنید و به سمت لبه ها کار کنید ، ژل را به آرامی در جای زخم ماساژ دهید.

با یک حرکت دایره ای و کوچک ادامه دهید تا ژل Contractubex کاملاً جذب شود.

درمان جای زخم به صبر و شکیبایی احتیاج دارد ، زیرا بهبودی پوست آسیب دیده زمان بر است. پس از حدود 4 هفته ، معمولاً می توان کاهش قرمزی را مشاهده کرد. بعد از دو ماه ، بافت اسکار به تدریج سبک تر ، الاستیک و صاف می شود.

ژل Contractubex بسیار ایمن است و تحمل آن در مطالعات بالینی متعددی ثابت شده است. کودکان کوچک و حتی نوزادان می توانند با خیال راحت درمان شوند.

این درمان همچنین می تواند بر روی جای زخم هایی که قدیمی تر هستند نیز موثر باشد. با وجود زخم های قدیمی ، ژل Contractubex باید حداقل 3 ماه در روز 3 بار استفاده و هر بار ماساژ داده شود.

ژل Contractubex فرمولی منحصر به فرد با سه اثر پزشکی خاص دارد که از ترمیم جسمی فیزیکی پشتیبانی می کند و حداقل دید زخم را تضمین می کند.

پماد کالاندولا چیست؟

 

فرمول سه گانه ژل Contractubex چه تاثیری بر جای زخم ها دارد؟

  • از ایجاد زخم زیاد جلوگیری می کند
  • قرمزی و خارش را کاهش می دهد
  • خاصیت ارتجاعی و نرمی را بهبود می بخشد

درمان اسکار خود را با ژل Contractubex مستقیماً پس از بسته شدن زخم آغاز کنید و از سه راهی که به حداقل رساندن اسکار کمک می کند بهره مند شوید.

از ژل کنتراتیوبکس در چه اسیب هایی می توان استفاده کرد؟

ژل Contractubex با انواع اسکارها به طور موثری کار می کند

زخم ها آسیب های پوستی است و تمام زندگی ما را با ما می ماند. بیشتر زخم ها بی ضرر هستند و به سرعت فراموش می شوند. با این وجود ، آنها بر روی پوست ما اثراتی برجای می گذارند:

یک زخم

از ژل Contractubex  می توان به دنبال انواع مختلف آسیب های پوستی استفاده کرد:

اسکارهای ایجاد شده نیز به اندازه انواع آسیب ها متنوع هستند. برخی از زخم ها به سختی قابل مشاهده هستند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است آسیب ببینند یا حتی باعث اختلالات جسمی شوند – به عنوان مثال ، در دامنه حرکت.

به طور کلی: درمان زودهنگام با ژل Contractubex ens ، در همه موارد ، اطمینان حاصل می کند که اسکارهای ایجاد شده به بهترین شکل بهبود می یابند و در بهترین حالت به سختی قابل مشاهده هستند.

همه چیز راجع به اسکار

دیر یا زود ، تقریباً همه افراد دچار زخم می شوند. با توجه به میزان آسیب دیدگی ، جای زخم می تواند آثار قابل مشاهده ای ایجاد کند. برخی از مبتلایان نه تنها از نظر جسمی نگران کننده هستند بلکه به دلیل وجود زخم از جذابیت کمتری نیز برخوردار هستند. این امر باعث می شود که درمان اسکار در اوایل – برای حداقل دید و احساس مثبت بدن بسیار مهمتر باشد. در اینجا اطلاعات ارزشمندی در مورد اسکار پیدا خواهید کرد.

وازلین چیست؟ معایب و مزایا وازلین

اسکار چیست؟

اسکار نتیجه اجتناب ناپذیر از زخمی است که از عمق خاصی برخوردار باشد. از طرف دیگر آسیب هایی که روی لایه های بالای پوست (اپیدرم) تأثیر می گذارد بدون ایجاد جای زخم بهبود می یابند. بنابراین وقتی آسیب دیگر فقط سطحی نیست بلکه عمیق تر می شود و به درم نفوذ می کند ، جای زخم ایجاد می شود.

دلایل ایجاد زخم های عمیق تر – و ایجاد اسکار متعاقب آن – به اندازه خود زندگی متفاوت است. آنها اغلب نتیجه بریدگی ، زخم چاقو یا گزش هستند. صدمات ناشی از گرما ، مانند سوزش یا سوختن ، یا سوختگی شیمیایی ناشی از تماس پوست با مواد شیمیایی تهاجمی ، همچنین می تواند منجر به زخم های عمیقی شود که ممکن است با ایجاد زخم همراه شود.

دیر یا زود ، تقریباً همه دچار نوعی زخم می شوند. با توجه به میزان آسیب ، جای زخم می تواند آثار واضحی از خود برجای بگذارد. برخی از مبتلایان نه تنها زخمهای خود را از نظر جسمی وسواس گونه می دانند بلکه در نتیجه از جذابیت کمتری نیز برخوردار هستند. این حالت به ویژه در مواردی ایجاد می شود که جای زخم ها در جاهایی باشد که پوشاندن آنها دشوار است – صورت ، گردن یا دست ها.

این باعث می شود که درمان اسکار در اوایل – برای حداقل دید اسکار و تصویر مثبت از بدن مهمتر باشد.

تشکیل اسکار چگونه انجام می شود؟

به محض اینکه زخم عمیق تر شود و به درم برسد ، زخم ایجاد می شود. بدن در طی چند مرحله هماهنگ نسبت به آسیب دیدگی واکنش نشان می دهد و هر یک به ترمیم زخم کمک می کند.

یک لخته خون در زخم ایجاد می شود و فاکتورهای رشد فعال می شوند که تشکیل بافت جدید را تحریک می کنند.

بعد از 2 تا 3 هفته ، زخم روی سطح از طریق بافت تازه تشکیل شده بسته می شود.

راهنمای جامع پماد جنتامایسین: خواص، کاربردها و نکات مهم

اما روند بهبود در لایه های عمیق پوست و تشکیل بافت جدید هنوز ماه ها طول خواهد کشید. این مرحله ای است که در آن می توان روند تشکیل اسکار را تحت تأثیر مثبت قرار داد.

به منظور درمان بهینه اسکار ، ضروری است که درمان با ژل Contractubex  بلافاصله آغاز شود – یعنی به محض بسته شدن زخم یا برداشته شدن بخیه ها.

اسکارهای مشکل سازکدام ها هستند؟

برخی از زخم ها به صورت ایده آل بهبود نمی یابند و به زخم های مشکل ساز تبدیل می شوند.

متداول ترین آنها:

اسکار برجسته یا هیپرتروفیک

یک زخم هیپرتروفیک اندکی پس از بهبودی زخم ایجاد می شود و در اثر تولید بیش از حد الیاف بافت همبند ایجاد می شود. این زخم متورم شده و از سطح پوست اطراف آن برجسته می شود ، گرچه محدود به همان قسمت زخم است.

منطقه آسیب دیدگی اصلی جای زخم هایپرتروفیک خصوصاً در مواردی مشاهده می شود که زخم بی حرکت یا محافظت نشده باشد یا اینکه عفونت کرده باشد.

اسکار فرورفته یا آتروفیک

وقتی بافت اسکار زخم را می پوشاند اما بافت کافی برای پر کردن ناحیه آسیب دیده به اندازه کافی تولید نمی شود ، این به عنوان اسکار آتروفیک شناخته می شود. این اسکارهای فرو رفته به ویژه پس از آکنه یا آبله مرغان شایع هستند.

اسکار کلویید

کلوئید تمایل دارد مدتها پس از بهبود زخم تشکیل شود. این امر به دلیل تولید بیش از حد گسترده فیبرهای بافت همبند ایجاد می شود که مانند پنجه خرچنگ یا یک طناب در حال رشد بر روی زخم و روی پوست سالم رشد می کند.

کلویید ها مخصوصا دختران و زنان جوان را تحت تأثیر قرار می دهد. جای زخم در قسمت های بدن با تنش زیاد پوست نیز مستعد تشکیل کلوئید است. نکته قابل تامل این است که کلویید ها بیشتر ارثی هستند. اغلب کلوئیدها نیز در افرادی با پوست تیره بیش از افراد با پوست روشن  تا ده برابر بیشتر رخ می دهند

انواع پمادهای زخم و سوختگی چیست

ویژگی های اسکار یا جای زخم چیست؟

بافت اسکار با پوست سالم و تفاوت اساسی دارد.

بافت اسکار فولیکول های مو ، سبوم و غدد عرق کمتری است. علاوه بر این ، اغلب فاقد رنگدانه هایی است که باعث ایجاد رنگ طبیعی پوست می شوند – و آن را کاملاً برجسته می کند.

همچنین اسکار یا جای زخم از خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری کمتری برخوردار است که می تواند منجر به احساس ناخوشایند سفتی و خشکی شود. رنگ قرمز یک جای زخم تازه معمولاً نتیجه تشکیل عروق خونی ریز است.

این قرمزی با گذشت زمان به آرامی محو می شود و اغلب بافت زخم رنگ روشن را پشت سر می گذارد.

ایا فاکتورهای مختلفی وجود دارد که تعیین می کند یک اسکار چقدر قابل مشاهده است؟

از موارد مهم ان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. به میزان آسیب دیدگی در پوست بسیار وابسته است.
  2. اینکه زخم چه درمانی را دریافت می کند.
  3. ایا خود زخم بدون هیچ گونه مزاحمتی مانند عفونت یا عمل پیوند پوست درمان شده است یا خیر.
  4. سن
  5. وضعیت سلامتی
  6. پیشینه قومی

همه موارد یاد شده در ایجاد اسکار یا جای زخم نقش بسزایی دارد.

درمان موثر اسکار پزشکی نیز بسیار مهم است. بنابراین باید از همان اوایل درمان اسکار خود را با Contractubex شروع کنید، زیرا انجام این کار بهترین شرایط ممکن را برای بهبود مناسب اسکار و حداقل در معرض بودن اسکار را ایجاد می کند.

بهبود اسکار چه مدت زمان طول می کشد؟

ترمیم جای زخم فرآیندی طولانی است که ممکن است 6 ماه طول بکشد. با این حال ، فقط زخمهایی که بر روی اندامهای داخلی تأثیر می گذارند ، بهبود می یابند. در مورد زخم های پوستی ، بدن تنها قادر به ترمیم بافت های آسیب دیده است. این امر اهمیت استفاده از اشکال اثبات شده درمانی را برای حمایت از روند “ترمیم” و کاهش دید اسکار به حداقل اهمیت می دهد.

پماد سیلور سولفادیازین (فلامکسین) چیست؟

ضروری است که اسکار با مواد فعال و موادی که مانع از ایجاد زخم بیش از حد می شوند ، قرمزی را کاهش می دهد و خاصیت ارتجاعی و نرمی پوست را بهبود می بخشد. فرمول عملکرد سه گانه Contractubex دقیقاً این تأثیرات مفید را در روند بهبود پوست دارد. این امکان را برای دستیابی به بهترین “ترمیم” فراهم می کند و دید اسکار را به حداقل می رسد.

درمان ممکن است بسته به میزان زخم 3 تا 6 ماه طول بکشد ، زیرا بافت اسکار بسیار آهسته احیا می شود. بلند پرواز باشید و در مسیر خود باشید – ارزش تلاش را دارد!

محمد حسین شهرابادی کارشناس زخم سوختگی و استومی

منابع:

https://www.contractubex.com/

https://www.ravimiregister.ee/Data/PIL_ENG/PIL_12815_ENG.pdf

 

محمدحسین شهرابادی

محمدحسین شهرآبادی دانشجوی پزشکی عمومی محقق و‌ پژوهشگر در زمینه زخم و سوختگی و استومی فعال در زمینه اموزش پیشگیری و درمان زخم و سوختگی و استومی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته پرستاری سال ۱۳۹۳ کارشناس زخم بیمارستان مهر از سال ۹۳ تا ۹۸ مشاور کارشناس زخم در امور بیماران ضایعات نخاعی کارشناس زخم مرکز بهزیستی مولوی سال ۱۳۹۴ گذراندن طرح نیروی انسانی از سال ۹۵ تا ۹۷ در مرکز سوانح سوختگی شهید مطهری گذراندن کورس زخم و سوختگی و استومی در آکادمی لوهمن روشه در کشور المان سال ۲۰۱۷ مدرس و برگزار کننده دوره های زخم و سوختگی...

دیدگاهتان را بنویسید