سیکالفیت
سیکالفیت

سیکالفیت چیست

 • Post category:پماد
 • Post last modified:۱۴۰۰-۰۳-۳۰

سیکالفیت نوعی کرم یا پماد است که با تحقیقاتی که انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که به سرعت بخشیدن دوران نقاهت منجر می شود. این کرم با ایجاد محیطی ایده آل برای ترمیم پوست این اقدام را انجام می دهد. از کرم سیکالفیت یا Cicalfate Cream برای ترمیم و درمان بریدگی ها، سوختگی ها، ترک خوردگی پوست، راش ناشی از پوشک نوزاد و یا دیگر ناراحتی های پوستی کمک گرفته می شود. فرمول این کرم باعث می شود که ظاهر اسکار ها هم بهبود یابد. این کرم برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان مناسب است. به دلیل عدم وجود پارابن و عطرهای شیمیایی در این کرم می توان به راحتی از کرم برای نوزادان و افرادی که حساسیت دارند استفاده کرد.

دلایل مصرف کرم سیکالفیت

پوست آسیب دیده برای بازسازی و ترمیم نیازمند شرایطی مطلوب است. پوست به دلایل مختلفی مانند جراحی و زخم شدن و ترک خوردن آسیب می بیند و سوزش و خارش ناراحت کننده ای را موجب می شود که لازم است به آن رسیدگی شود. این مورد بعد از انواع جراحی ها بسیار شایع تر است.

پوست به دلایل مختلفی مانند آب و هوا، هوای سرد، هوای خشک، رادیکال های آزاد، نور خورشید و … می تواند تحریک شود و آسیب ببیند. پوست آسیب دیده نسبت به پوست سالم بیشتر به این فاکتورها واکنش نشان می دهد. پوست یک لایه محافظتی است که در صورتی که آسیب ببیند، می تواند مشکلات متعددی را موجب شود.

پماد ابوخلسا چیست

به همین دلیل پوستی که آسیب دیده است ( آسیب دیدگی از هر نوعی چه جراحی چه موارد دیگر ) نیازمند رسیدگی و ترمیم به موقع است.

کرم سیکالفیت اون دارای ترکیبات موثری است که به ترمیم پوست کمک شایانی می کند. این ترکیبات به بازسازی سریع پوست کمک زیادی می کند. سیکالفیت اون دو محصول منحصر به فرد دارد که شامل لوسیون و کرم ترمیم کننده است. در ادامه توضیحاتی درباره این کرم ارائه می دهیم.

استفاده از کرم سیکالفیت بعد از جراحی

جراحی با ایجاد برش هایی روی پوست انجام می شود. ایجاد اسکار بعد از جراحی امری طبیعی است. ولی در برخی موارد اسکار باعث بدفرمی می شود و خیلی مهم است که از کرم ها و پمادهای مناسبی برای کاهش اسکار ها کمک گرفت. به این ترتیب جراحان کرم سیکالفیت را پیشنهاد می دهند. این کرم به پیشگیری از بروز اسکار کمک می کند. می توان از این کرم روی پوست زخم و زخم های باز هم استفاده کرد. البته طبق نظر پزشک باید باشد.

کرم سیلکافیت
کرم سیلکافیت

مواد موجود در کرم سیکالفیت

کرم سیکالفیت با برند های محدودی موجود است که شناخته شده ترین برند اون است. 45 درصد کرم از آب تشکیل شده است. مواد ضد التهابی و ضد حساسیت مانند سوکرالفیت به تسریع روند بهبود و پروسه ترمیم پوست کمک می کند. همچنین ترکیباتی از زینک باعث می شود که پوست کیفیتی سالم داشته باشد و محیطی سالم ایجاد شود تا پوست ترمیم خوبی داشته باشد.

نحوه استفاده از کرم سیکالفیت

معمولاً توصیه می شود که از کرم سیکالفیت دو بار در روز استفاده شود. قبل از استفاده پوست باید با آب و شوینده فاقد صابون تمیز شود و یا از آب مخصوص برند اون استفاده شود و سپس از کرم روی ناحیه استفاده شود.

سیکالفیت و اسکار

کرم سیکالفیت یک کرم محافظتی و قوی است که به بهبود کیفیت پوست کمک می کند و شرایطی ایده آل برای ناحیه مورد نظر ایجاد می کند تا پوست به سرعت ترمیم شود. تکنولوژی این کرم به نحوی است که باعث می شود بریدگی ها و راش های ناشی از پوشک و ترک های پوستی به سرعت ترمیم شوند. ثابت شده که استفاده منظم از این کرم باعث می شود که ظاهر اسکار ها به مراتب بهتر شود.

پماد آلفا چیست؟
پماد سیلکافیت
پماد سیکالفیت

کرم سیکالفیت به چه سرعتی تاثیر می گذارد؟

معمولاً با یک بار استفاده از کرم هم می توان شاهد کاهش قرمزی و اسکار و علائم بود و این مورد بعد از 24 ساعت که از زدن کرم می گذرد، خود را نشان می دهد.

کرم سیکالفیت برای آکنه اسکار هم مناسب است؟

اسکارهای قدیمی یا جای جوش هایی که چندین سال از وجود آن ها می گذرد و با دیگر شرایط پوستی همراه است، نیاز به درمان های تهاجمی تری دارند. ولی کرم های سیکالفیت با موادی مانند سوکرالفیت که خاصیت ضد التهابی دارد، باعث می شود که سلول های پوستی سریع تر ترمیم شوند و اسکار با سرعت بیشتری از بین برود.

سیکالفیت برای اگزما مناسب است؟

کرم سیکالفیت یک کرم بازسازی کننده است که درمانی ایده آل برای پوست های حساس و خشک است که در فصل سرما باعث اگزما برای بسیاری می شود. در تابستان هم این کرم باعث نرم شدن پوست می شود.

سیکالفیت دارای آنتی بیوتیک است؟

کرم سیکالفیت شامل سیلیکات های با منبع طبیعی است که می توانند به جذب پوست کمک کنند. ترکیب مس سولفات و زینک سولفات یک قدرت انتی باکتریال به کرم می دهد که باعث محدود کردن باکتری ها در محیط پوستی می شود.

Cicalfate Cream
Cicalfate Cream

آیا سیکالفیت ضد حساسیت است؟

آب مخصوصی که در همه محصولات پوستی برند اون وجود دارد از نمک و مینرال های حداقلی است که پوست های حساس را خشک نمی کند. یکی از مزایای برند اون این است که کرم سیکالفیت آن بدون بو و مواد نگهدارنده و رنگی است و غیر حساسیت زا و هیپوآلرژنیک است.

کرم سیکالفیت مرطوب کننده است؟

این کرم بدون الکل است و به دلیل آبی که دارد غیر حساسیت زا است و می توان یک تا دو بار روی پوست خشک از آن استفاده کرد.

تکنولوژی کرم سیکالفیت اون

این کرم ترمیم کننده فرمول پیشرفته ای دارد که زخم ها را سریع تر و در مدت زمان کمتری ( تا دو برابر ترمیم را سرعت می بخشد ) بهبود می بخشد. این کرم محیطی مناسب برای ترمیم زخم ها ایجاد می کند و با آزمایشاتی که انجام گرفته است، تاثیرات شگفت انگیزی از خود نشان داده است.

پماد فیبرینولایزین ((الایز)) چیست؟ | فیبرینولیزین

مزایای کرم سیکالفیت اون

 • برای همه سنین حتی نوزادان و کودکان و بزرگسالان مناسب است.
 • بر روی تمام نواحی بدن مانند صورت و حتی لب ها هم می توان از این کرم استفاده کرد.
 • به بازسازی و ترمیم پوست کمک می کند.
 • روند ترمیم زخم ها را سرعت می بخشد.
 • به کمرنگ شدن اسکار ها یا جای زخم ها کمک می کند.
 • بافت این کرم چرب و سنگین است.
 • حالتی محافظتی برای پوست ایجاد می کند.

موارد مصرف کرم سیکالفیت اون

 • برای درمان سوختگی های ناشی از ادرار کودکان کاربرد دارد.
 • در کل تحریکات پوستی که منجر به التهاب می شود با این کرم کنترل و درمان می شود.
 • افرادی که سرما خورده اند و اطراف بینی و لب بالایی قرمز شده است، از این کرم می توانند استفاده کنند و شاهد اثرات شگفت انگیز آن باشند.
 • نواحی بیرونی واژن می تواند تحریک شود و پوست ناحیه حساس شود که با استفاده از کرم سیکالفیت می توان به درمان ناحیه کمک کرد.
 • تمامی خراش ها و نواحی ساییده شده پوست را می توان با این کرم درمان کرد.
 • بعد از اپیلاسیون شاهد تحریک پوست هستیم که با این کرم می توان به بهبود علائم کمک کرد.
 • آقایان بعد از شیو کردن صورت خود مقادیری تحریک را در ناحیه ریش ها تجربه می کنند که می توان با این کرم به کاهش علائم کمک کرد.

عوارض کرم سیکالفیت اون

از میان افرادی که از این کرم استفاده کرده اند نظر سنجی انجام گرفته و درصد زیادی از مصرف کنندگان نظرات مثبتی درباره این کرم ارائه داده اند. شرایط پوستی آن ها بهبود چشم گیری داشته است. ولی این نظرات تضمین کننده موثر بودن کرم اون برای هر نوع پوست و زخم بازی نیست. تجویز کرم بعد از جراحی و روی زخم باز باید حتماً با نظر پزشک باشد.

از سوی دیگر کرم های زیادی در بازار موجود است که تاریخ گذشته یا تقلبی هستند و باید خریداران به این نکته توجه کنند. اصالت کالا و تاریخ انقضای درست اهمیت بالایی دارد.

ژل کنتراکتیوبکس

عوارض جدی ناشی از این کرم تا به امروز گزارش نشده است ولی در موارد بسیار نادری افراد مصرف کننده شاهد تحریکات پوستی این کرم بوده اند.

کرم سیلکافیت اون تنها برای التیام بخشیدن زخم و ترمیم فوری زخم موثر است. ترکیبات موجود در این محصول فاقد موادی مانند آنتی اکسیدان، سرامید و امولیانت است. به همین دلیل مصرف طولانی مدت از این کرم به عنوان کرم روز یا شب، تاثیری روی کیفیت پوست افراد نداشته و تنها باعث کمرنگ شدن اسکار ها و قرمزی پوست می شود.

 

 

منابع:

https://www.avene.com.au/cicalfate-range

https://getbodylase.com/blog/rosacea-treatment/rosacea-relief-for-redness-prone-skin/

 

2 1 رای
امتیاز نوشته

محمدحسین شهرابادی

محمدحسین شهرآبادی دانشجوی پزشکی عمومی محقق و‌ پژوهشگر در زمینه زخم و سوختگی و استومی فعال در زمینه اموزش پیشگیری و درمان زخم و سوختگی و استومی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته پرستاری سال ۱۳۹۳ کارشناس زخم بیمارستان مهر از سال ۹۳ تا ۹۸ مشاور کارشناس زخم در امور بیماران ضایعات نخاعی کارشناس زخم مرکز بهزیستی مولوی سال ۱۳۹۴ گذراندن طرح نیروی انسانی از سال ۹۵ تا ۹۷ در مرکز سوانح سوختگی شهید مطهری گذراندن کورس زخم و سوختگی و استومی در آکادمی لوهمن روشه در کشور المان سال ۲۰۱۷ مدرس و برگزار کننده دوره های زخم و سوختگی...
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات