تمامی زخم ها خوب می شوند به جز زخم زبان

زخم های ما این قدرت را دراند تا به ما یاداوری کنند که گذشته واقعیت داشته است.

کلینیک سوختگی چیست؟

چه مواقعی باید به کلینیک سوختگی مراجعه کنیم؟

ایا هر کلینیک زخمی می تواند سوختگی را درمان کند؟

درمان پمادی چیست؟

درمان غیر پمادی چیست؟

خدمات تخصصی کلینیک التیام

کلینیک سوختگی به مکانی گفته می شود که بیماران با سوختگی های سطحی تا متوسط برای درمان می تواننند به ان جا مراجعه کنند و بنا بر شرایط بیمار و نوع سوختگی تحت درمان قرار می گیرند.

بیماران تحت مراقبت، تیمی از پزشکان ، پرستاران علاوه بر ارائه خدمات حاد ، صرفه جویی در هزینه های سوختگی ، تیم بی نظیر چند رشته ای ما در هر دو رشته مراقبتهای ویژه و زیبایی دارای تخصص هستند. جراحان پلاستیک و زیبایی ما مراقبت های پیشرفته ای را برای درمان سوختگی و زخم های پیچیده و همچنین زخم ها و ناهنجاری های ناشی از سوختگی ارائه می دهند.

  • همکاری  با پرستاری،
  • فیزیوتراپی،
  • کاردرمانی،
  • مددکار اجتماعی،
  • تغذیه،
  • تنفس درمانی،

محیطی را ایجاد می کند که بتواند مراقبت همه جانبه ای را برای همه بیماران به عمل  اورد.

اگر برای معالجه سوختگی به کلینیک ما  مراجعه کنید ، با بررسی پوست شما میزان شدت سوختگی شما ارزیابی می شود.

اگر سوختگی شما بیش از 10 درصد از سطح بدن را در بر بگیرد ، یا بسیار عمیق باشد ، روی صورت ، پاها یا کشاله ران باشد یا توسط معیارهای دیگری که توسط پزشک کلینیک در نظر گرفته شود، ممکن است شما را به مرکز سوختگی منتقل کنند.

مرکز سوختگی کودکان التیام

مأموریت مرکز سوختگی کودکان التیام در مرکز کلینیک این است که از طریق تحقیقات پیشگیری از آسیب ، آموزش و مراقبت مبتنی بر شواهد ، تأثیر مثبتی بر کودکان و خانواده های آنها بگذارد.

به عنوان مثال ما می دانیم که بیش از 75 درصد سوانح سوختگی برای کودکان در محیط خانه اتفاق می دافتد.

بیش از نیمی از حوادث ایجاد شده برای کودکان در محیط اشپزخانه ایجاد می شود.

تاول سوختگی کودک
تاول سوختگی کودک

ایمن سازی محیط زندگی

محققین ما در کلینیک زخم با تحقیقات و بررسی های فراوان و همچنین با جمع اوری سوالات فراوان از چگونگی وقوع حوادث در دیگر افراد سوخته مراجعه کننده به کلینیک توانسته اند به تمامی دلایلی که باعث خطر و سوختگی برای کودک و سالمندان می شود را شناسایی کنند و بر اساس ان ها برنامه ایمنی در منزل ارایه دهند.

همکاران ما می توانند محیط خانه و اشپزخانه و محیط کودک شما را از نظر ایمنی بررسی کنند و مناطق خطر را به شما گوشزد کنند تا خطرهای در کمین برای خود و فرزندانتان به حداقل برسد.

 

انتخاب کلینیک به جای مراجعه به مراکز درمانی غیر تخصصی

می دانیم که در بیمارستان با یک بیماری جدی یا آسیب دیدگی می تواند برای کودکان و خانواده های آنها بسیار استرس زا باشد. بنابراین ما یک روش مراقبت خانواده محور را برای شما و فرزند خود در نظر می گیریم تا برنامه های درمانی را تعیین کنیم.

در ضمن ما محیطی را فراهم اورده ایم که والدین بتوانند با خیال راحت به ما مراجعه کنند و درمان شوند.

درمان

بیشتر سوختگی های جزئی را می توان در خانه درمان کرد. آنها معمولاً طی دو هفته بهبود می یابند.

برای سوختگی های جدی ، پس از کمک های اولیه مناسب و ارزیابی زخم ، ممکن است درمان شما شامل داروها ، پانسمان زخم ، درمان و جراحی باشد. اهداف درمان کنترل درد ، از بین بردن بافت مرده ، جلوگیری از عفونت ، کاهش خطر زخم و بازیابی مجدد عملکرد است.

افرادی که دچار سوختگی شدید هستند ممکن است نیاز به درمان در مراکز تخصصی سوختگی داشته باشند. آنها ممکن است برای پوشاندن زخم های بزرگ به پیوندهای پوستی احتیاج داشته باشند. و ممکن است آنها به حمایت عاطفی و ماه های مراقبت پیگیری مانند فیزیوتراپی نیاز داشته باشند.

درمان سزما زدگی درجه دو
درمان سزما زدگی

درمان پزشکی

پس از دریافت کمکهای اولیه برای سوختگی عمده ، مراقبت های پزشکی شما ممکن است شامل داروها و محصولاتی باشد که برای بهبودی زخم طراحی شده اند.

بعضی از تخصصی ترین امکانات کلینیک سوختگی التیام

اوزون تراپی

دستگاه اوزون تراپی در اب می تواند به دبرید بافت های مرده در سوختگی و برخی فرایند های دخیل در ترمیم و تسریع فرایند سوختگی عمل کند و دوره درمان بیمار را به شدت کوتاه کند.

اوزون تراپی
اوزون تراپی

فتوتراپی (لایت درمانی)

برای کاهش ترشحات و تسریع در روند درمان زخم استفاده می شود.

فتوتراپی
فتوتراپی

وکیوم تراپی

کوتاه کردن طول دوره درمان و زخم های عمبق و پر ترشح استفاده می شود.

مدیاستینیت
وکیوم تراپی برای مدیاستینیت
وکیوم تراپی
وکیوم تراپی

امنیون یا پرده امنیوتیک

استفاده از امنیون جهت تسریع دوره درمان و نیز سریع تر شدن طول دوره درمان بدون نیاز به اتاق عمل و بدون بیهوشی و هرگونه اماده سازی از قبل. بعضا مشاهده می شود در مراکز درمانی جهت استفاده از امنیون بیمار به اتاق عمل برده می شود و پس از بیهوشی از امنیون استفاده میشود.

پرده آمنیون
پرده آمنیون

ماگوت تراپی

ماگوتتراپی
ماگوتتراپی

لیزر کم توان

جهت تخفیف سوزش و درد ناشی از سوختگی و نیز جلوگیری از اسکار و گوشت اضافه بعد از سوختگی

استفاده از تکنیک های مدرن و بدون درد در تعویض پانسمان های سوختگی

لیزر درمانی
لیزر درمانی

مایع تراپی یا سرم درمانی

مایعات برای جلوگیری از کم آبی بدن. برای جلوگیری از کم آبی و نارسایی اعضای بدن ممکن است به مایعات داخل وریدی (IV) نیاز داشته باشید.

داروهای درد و اضطراب

سوختگی ها می توانند فوق العاده دردناک باشند. شما ممکن است به داروهای مورفین و ضد اضطراب – به خصوص برای تغییر پانسمان – نیاز داشته باشید.

درمان پمادی

تیم مراقبتی ما  ممکن است از بین محصولات مختلف موضعی برای بهبود زخم ها ، مانند موپروسین و سیلور سولفادیازین را انتخاب کند. اینها به جلوگیری از عفونت کمک کرده و زخم را درمان می کنند.

انواع پانسمان و پماد زخم
انواع پانسمان و پماد زخم

پلاسما درمانی(PRP) پلاسمای غنی پلاکت

پلاسمای غنی پلاکت
پلاسمای غنی پلاکت prp

فیزیوتراپی زخم

 

درمان غیر پمادی

بنا بر وضعیت و شرایط زخم ممکن است برای تسریع در روند درمان زخم از پانسمان های نوین استفاده شود.

انواع پانسمان
انواع پانسمان

انتی بیوتیک های سیستمیک

داروهایی که با عفونت مبارزه می کنند. در صورت بروز عفونت ، ممکن است به آنتی بیوتیک IV نیاز داشته باشید.

انتی بیوتیک تتراسایکلین
انتی بیوتیک تتراسایکلین

در نظر داشته باشید که تزریق کزاز فراموش نشود.

مرکز سوختگی التیام تنها مرکز سوختگی برای کودکان و بزرگسالان و سالمندان به صورت خصوصی است که در مساحتی بیش از 200 متر جهت پذیرایی از بیماران و همراهان در نظر گرفته شده است.

این مرکز دارای سابقه طولانی در ارائه مراقبت از سوختگی با کیفیت بالا برای بیماران از تهران به صورت حضوری و تمامی شهرهای کشور به صورت غیر حضوری است.

اخیرا با توسعه سایت و زیر بناهای اموزشی ما مفتخریم که به صورت اینترنتی به کشورهای همسایه فارسی زبان مانند افغانستان و تاجیکستان روش های درمانی ارایه می دهیم.

و همچنین به کشورهای همسایه غیر فارسی زبان مانند عراق و کویت و اذربایجان مشاوره در زمینه های سوختگی مراقبت و درمان نیز خدمات خود را عرضه می داریم.

ما به عنوان یک مرکز جامع سوختگی ، آخرین تحقیقات و فن آوری ها را برای درمان صدمات ناشی از سوختگی ناشی از شعله های آتش ، مواد شیمیایی ، برق و دیگر سوختگی ها را  انجام می دهیم.

ما همچنین درمان عفونت های پوستی پیچیده و سایرمشکلات پوستی که باعث ایجاد  زخم می شوند را ارائه می دهیم.

خدمات ما شامل یک تیم پشتیبانی 24 ساعته سوختگی به صورت اینترنتی و مجازی ، یک درمانگاه زخم سرپایی و یک کلینیک جای زخم و سوختگی و اسکار می باشد.

مراقبت پیشرفته از سوختگی ما فراتر از دیوارهای بیمارستان های سوانح سوختگی است. تیم پزشکان ، پرستاران ، متخصصین درمانی و جسمی ، متخصصان رژیم غذایی ، مددکاران اجتماعی ، متخصصان پیشگیری از آسیب و روانشناسان در دسترس هستند تا بیماران و خانواده های خود را در هنگام بهبود آسیب دیدگی سوختگی یاری دهند.

مرکز سوختگی کلینیک التیام ،تا ماهها پس از حادثه سوختگی در کنار بیماران می باشد تا به ان ها کمک کنند به زندگی عادی و روزمره خود برگردند.

خدمات بالینی برای بیماران سوختگی در اطفال و بزرگسالان و سالمندان

ماهیت پیچیده آسیب دیدگی در سوانح سوختگی ، متخصصان مراقبت های بهداشتی ما را را ملزم می کند تا در مهمترین مراحل آسیب و از طریق بهبودی بیمار ، با هم همکاری کنند

. مرکز سوختگی کلینیک التیام از یک رویکرد چند رشته ای منحصر به فرد استفاده می کند ، که آخرین تکنیک ها را در مراقبت از سوختگی و زخم ، خدمات روانشناختی و توانبخشی و جراحی بازسازی پلاستیک ترکیب می کند.

در نظر داشته باشید که شما در هر مرحله از درمان سوختگی که باشید می توانید از خدمات ارایه شده مرکز ما بهره مند شوید.

ویزیت اورژانسی

پزشکانی هستند که هستند که با بیش از 20 سال سابقه در بخش سوختگی  در معالجه بیماران سوخته یا مجروح جدی تخصص دارند.

در مرکز سوختگی التیام ، از نزدیک پیچیدگی های روزانه یک سوختگی در بیماران مبتلا به بحران ، نظارت و کنترل می شود.

 

تیم پرستاری مجرب

بیماران سوختگی نیاز به پرستاری با مهارت بالا دارند ، که شامل مراقبت از تروما ، نظارت تخصصی و مراقبت گسترده از زخم است. پرستاران سوختگی همچنین به عنوان یک مدافع برای بیمار ، هماهنگی مراقبت و ارائه آموزش در مورد برنامه کلی مراقبت از بیمار ، خدمت می کنند.

پرستاران بخش سوختگی در مرکز ما فارغ التحصیل از بهترین دانشگاههای علوم پزشکی کشور به خصوص دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند که دارای گواهینامه جامع مدیریت در زخم و سوختگی هستند که از مراکز معتبر اروپایی و بهترین دوره های برگزار شده در دانشگاههای درجه یک ایران را دارا می باشند.

مدیریت جامع زخم و سوختگی

مراقبت گسترده از زخم سوختگی بخش مهمی از درمان و بهبودی است. تیم مراقبت از زخم مرکز التیام ، متشکل از پرستاران سوختگی ، درمان و مدیریت روزانه زخم سوختگی را ارائه می دهند.و به  روزترین محصولات مراقبت از زخم متناسب با نیازهای بیماران خاص تهیه می شود.

تیم روانشناسی مجرب

تیم روانشناسی ، متشکل از روانشناسان عالی، در مدت حضورخود به بیماران خدمات ارائه می دهند و از طریق ترخیص آنها را دنبال می کنند. موارد کلینیکی مربوط به سوختگی ممکن است شامل اظطراب ، مشکلات خواب ، درد ، اختلال استرس حاد ، اختلال استرس پس از سانحه ، نارضایتی از تصویر بدن و افسردگی باشد

خدمات روانشناسی بصورت سرپایی و حضوری به منظور کمک به بیماران و خانواده هایشان در دستیابی به بهبودی حداکثر، ارائه می شود. اعضای تیم روانشناسی در مرکز سوختگی التیام در سطح ملی به عنوان پزشکان و محققان برجسته در مراقبت و توانبخشی سوختگی شناخته می شوند.

خدمات توانبخشی

کلینیک سوختگی التیام با بهره گیری از مجرب ترین کاردرمان ها و فیزیوتراپ های فارغ التحصیل از برترین دانشگاههای توانبخشی کشور در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به خصوص دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران که در توانبخشی سوختگی تخصص دارند به بازماندگان سوختگی کمک می کنند تا دوباره به حرکت ، قدرت و عملکرد بهینه دست یابند. تمام بیماران در هنگام پذیرش ارزیابی می شوند ، هر روز در کلینیک در صورت نیاز و به عنوان سرپایی تحت پیگیری قرار می گیرند.

تهیه ارتز و پروتز و لباس سوختگی

کارشناسان ارتوپد فنی ما که فارغ التحصیل از برجسته ترین دانشکده های علوم توانبخشی به خصوص دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند با همکاری در کلینیک سوختگی التیام برای درمان ضایعات ناشی از قطعی و امپوته شدن اندام های بدن دستگاهها و لوازم کمکی جهت بالا بردن بهره وری بیشتر در زندگی ارتز و پروتز متناسب با نیاز بیماران می سازند.

ارتز و پروتز های ساخته شده از مرغوب ترین مواد اولیه  موجود و همچنین از به روز ترین ان ها در دنیا می باشد.

همچنین در زخم ها و سوختگی هایی که ممکن است منجر به گوشت اضافه و اسکار شوند متناسب با نوع و جایگاه سوختگی لباس سوختگی اماده و تهیه می کند.

لباس های سوختگی با استفاده از بهترین و مرغوب ترین اجناس تولید شده و در اختیار بیماران عزیز قرار می گیرد.

خدمات تغذیه ای

متخصصان تغذیه،رژیم های غذایی بیماران را برای نیازهای غذایی پیچیده ارزیابی می کنند. مطالعات متابولیک و جایگزینی مواد مغذی اصلی برای اطمینان از تغذیه مناسب برای بهبود زخم و بازیابی موفقیت آمیز ضروری است.

 

بازسازی سوختگی و جراحی پلاستیک

برنامه های جراحی و توانبخشی پلاستیک و بازسازی مرکز سوختگی در سطح ملی و بین المللی شناخته می شود. عملکرد و ناهنجاری های مربوط به سوختگی با استفاده از پیوندهای پوستی ، انتقال بافت یا جراحی ترمیمی درمان می شود.

کلینیک سوختگی التیام با افتخار با جراحان پلاستیک بی نظیر در تهران  همکاری دارد و در صورت اسکار و جای زخم برای کاهش ضایعات پس از سوختگی به مراکز درمانی بسیار مجهز معرفی می شوند.

جراحی پلاستیک شامل تکنیک هایی برای کمتر کردن و از بین بردن گوشت های  اضافه ضایعات سوختگی،بهبود عملکرد عضلات پس از کوتاهی عضله و همچنین عمل های جراحی زیبایی دیگری مانند تیشو و …و بازسازی بافت های اسیب دیده و همچنین باعث بهبود ظاهر و عملکرد جسمی بازماندگان سوختگی می شود ، همچنین باعث افزایش کیفیت زندگی بیمار می شود.

برنامه بازسازی همان رویکرد چند رشته ای را برای بیماران اعمال می کند.

کلینیک زخم سرپایی

در کلینیک زخم سرپایی ، پزشکان متخصص زخم های شما را معاینه می کنند و درمان لازم را برای ارتقاء بهبودی در اختیارتان قرار می دهند. نسخه ها ، داروها و دستورات پانسمان را می توان در اینجا دریافت کرد.

همچنین شما ممکن است توسط متخصصین فیزیوتراپی و یا کاردرمانی برای کمک به ورزش دیده شوید.

برای تعیین وقت ملاقات در کلینیک زخم سرپایی یا برنامه ریزی یک مشاوره در مورد بازسازی سوختگی ، با شماره زیر تماس بگیرید

اگر بیمار جدیدی هستید و ساکن شهرمی باشید ، برای مراجعه به پزشک باید حضوری مراجعه نمایید.

اگر ساکن شهرهای دیگر ایران می باشید لطفا عکس محل سوختگی خود را برای ما بفرستید تا مسیر صحیح درمان را به شما نشان دهیم.

برای درمان سوختگی به هیچ عنوان به داروخانه مرجعه نکنید.

بارها مشاهده شده است بیماران به مراکز درمانی مراجعه کرده اند و پس از استفاده از پمادهای غیر مرتبط و عمیق شدن و گاها عفونی شدن زخم های سوختگی به ما مراجعه نموده اند

یادمان نرود که داروخانه مرجع درمان زخم و سوختگی نیست.

و در پایان به هیچ عنوان خود درمانی انجام ندهیم.

به امید ایرانی سالم و ایمن…

محمدحسین شهرابادی_محقق و پژوهشگر در زمینه درمان زخم و سوختگی و روش های پیشگیری اموزش و درمان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و برای درمان در منزل اعم از انواع زخم سوختگی زخم بستر از بین بردن جای زخم با لیزر و دیگر خدمات پرستاری همچون تزریقات سرم تراپی با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۴۰۵۲۰۷